KONTO DLA DAROWIZN CELOWYCH Fundacja Jeden Drugiemu Nr konta: 94 1240 6175 1111 0010 3143 2284 Podaruj nam swój 1% KRS 0000350820

Archiwum

Jeżeli jesteś w tym miejscu to znaczy zainteresowało Cię wszystko to, co do tej pory zrobiliśmy dla naszych Podopiecznych. Zapraszamy do przejrzenia naszych dotychczasowych działań.
Nie chcemy mieć przed Tobą żadnych tajemnic. Przeglądając nasze archiwa, przekonasz się dlaczego czekamy właśnie na Ciebie.

Zapraszamy.

 

1 września 2014 roku

Konkurs "Przekażę 1%"
 • Organizatorem konkursu jest Fundacja Jeden Drugiemu z siedzibą przy ul. Strużańskiej 22, 05-126 Nieporęt.
 • Aby wziąć udział w konkursie "Przekażę 1%" (zwanym dalej: konkursem) należy:
  • Zostać fanem profilu Fundacji Jeden Drugiemu;
  • Udostępnić zdjęcie konkursowe na swojej tablicy;
  • Punkt a nie ma zastosowania w przypadku, gdy biorący udział w konkursie jest już fanem profilu Fundacji Jeden Drugiemu.
  • Dokończyć zdanie - "Przekażę 1% podatku ponieważ....." według swojego uznania.
 • Nagrodzona zostanie najbardziej oryginalna odpowiedź.
 • Nagrodą w konkursie jest: torebka na pasku (saszeta) DaKine.
 • Każdy uczestnik konkursu może dodać tylko jedną odpowiedź. W przypadku dodania większej liczby odpowiedzi, zostanie wzięta pod uwagę tylko ta pierwsza.
 • Odpowiedzi należy umieszczać w komentarzach pod postem konkursowym, na osi czasu profilu Fundacji Jeden Drugiemu.
 • Odpowiedzi muszą być autorstwa danego uczestnika, nie mogą naruszać praw autorskich osób trzecich.
 • Konkurs rozpoczyna się w dniu opublikowania grafiki konkursowej na osi czasu profilu Fundacji Jeden Drugiemu.
 • Zwycięzcę najbardziej oryginalnej i zaskakującej odpowiedzi ogłosimy dnia: 4 lutego 2013 roku na profilu facebookowym Fundacji Jeden Drugiemu.
 • Nagroda zostanie przekazana zwycięzcy po pisemnym (mailowym) potwierdzeniu przez zwycięzcę zgody na odbiór nagrody w terminie 5 dni roboczych od daty ogłoszenia zwycięzcy.
 • W przypadku nieodebrania nagrody bądź braku zgody na odbiór nagrody, zostanie wybrana inna oryginalna odpowiedź spośród już umieszczonych na profilu Fundacji Jeden Drugiemu w trakcie trwania konkursu. Wybór odpowiedzi potrwa do skutku, tj. do zwycięzcy, który wyrazi zgodę i odbierze nagrodę.

 

1 marca 2013 roku

5 Wystawa Motocykli


Od końca 2012 roku w poparcie inicjatywy Fundacji bardzo aktywnie włączył się Pan Adam Badziak oraz cała ekipa Yamaha POLand POSITION. Dzięki zaangażowaniu Pana Adama najmłodsi Podopieczni Fundacji odwiedzili 1 marca 2012 roku 5 Wystawę Motocykli.  Zabawy i ekscytacji przy poznawaniu motocykli było wiele. Widząc ogromne zaangażowanie dzieci, gorąco wierzę, że rośnie nam powoli nowe pokolenie motocyklistów.


 W oczach dzieci było widać pasję oraz ciekawość. Ten dzień bardzo długo będą jeszcze wspominać, a my mamy nadzieję, że swoją przygodę na Wystawie Motocykli przełożą na papier i powstaną wspaniałe prace pełne kolorowych motocykli a przede wszystkim szczerych uśmiechów najmłodszych.


Panu Adamowi dziękujemy za wielkie, gorące i pełne zrozumienia serce dla najmłodszych pasjonatów, za poświęcony nam czas i zaangażowanie, które dla naszych Podopiecznych jest na wagę złota.


Zespołowi Yamaha POLand POSITION za wyrozumiałość, poparcie naszej inicjatywy, entuzjazm i gorące przyjęcie.
Organizatorowi oraz wszystkim wystawcom pragniemy podziękować za gościnność i pokazanie naszym najmłodszym Podopiecznym swoich maszyn.


Zapraszamy do obejrzenia Galerii Zdjęć

 

 

 

 

 

7 października 2012 r.

W dniu 7 października 2012 roku w Parku Szymańskiego na warszawskiej Woli  odbyła się impreza ”JEDEN DRUGIEMU - BEZPIECZNIE KAŻDEGO DNIA” zorganizowana z okazji 2-giej rocznicy działalności Sklepu Patronackiego Fundacji.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Zarządowi i Radzie Dzielnicy Wola za objęcie Honorowym Patronatem naszej imprezy i codzienne wsparcie.

Pomimo, niskiej temperatury mieszkańcy mogli wziąć udział w pokazach pracy zaproszonych do współorganizacji służb publicznych takich jak: Straż Graniczna , Straż Miejska, Straż Pożarna oraz Ratownictwo Medyczne.

- Straż Graniczna zaprezentowała narzędzia i możliwości które wykorzystuje do działań w zakresie obronności naszego kraju jak i Unii Europejskiej. Podczas imprezy zaprezentowali dwa auta, które są codziennie wykorzystywane do czynności służbowych a osoby oddelegowane na naszą imprezę pokazały nam pracę z psem oraz zakres obowiązków jakie ma technik kryminalistyki;

- Straż Miejska skupiła się przede wszystkim na najmłodszych gościach naszej imprezy. Przedstawili na czym polega praca Strażnika Miejskiego a dla maluchów przygotowali malowanie oraz niespodzianki.

- Jednostka Ratowniczo Gaśnicza nr 7 ze Straży Pożarnej pokazała najnowszy zakup tej jednostki czyli wóz wykorzystywany podczas akcji ratowniczo – gaśniczych. Dodatkowo ku uciesze gości zaprezentowali działanie sprzętu gaśniczego;

- Ratownicy Medyczni oraz grupa ratownicza z Motocyklowego Ratownictwa Medycznego – Moto-Medic udzielili kursu pierwszej pomocy oraz pokazali pojazd i sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowania życia. Perełką podczas imprezy była symulacja wypadku z udziałem motocyklisty. Przygotowana inscenizacja pokazała jak należy się w takich sytuacjach zachować i jakie kolejne czynności należy wykonać podczas takiego zdarzenia. Po spektaklu, podczas rozmowy z „ofiarą wypadku” zostaliśmy zapewnieni, że zaprezentowane przed chwilą zdarzenie nie będzie miało wpływu na dalszą jego jazdę na motocyklu. J

- Grupa miłośników Air Soft Gun - Wolna Kompania zaprezentowała swoją pasję czyli strzelanie z replik broni. Ich zaangażowanie w naszą imprezę przyciągnęło szeroką rzeszę gości licząc od tych najmniejszych po najstarszych. Całość pokazu była profesjonalnie zabezpieczona przez członków grupy tak, aby nikomu się nic nie stało.

Podczas imprezy wolontariusze Fundacji opiekowali się naszymi najmłodszymi gośćmi. Animatorzy zaoferowali dzieciom mnóstwo atrakcji. Zajęcia plastyczne, gry i zabawy jakie zostały dla nich przygotowane spotkały się z ciepłym przyjęciem co pokazała frekwencja  w głównym  namiocie.

Głównym punktem oficjalnej uroczystości było wręczenie podziękowań Radzie i Zarządowi Dzielnicy Wola, a także wszystkim naszym Honorowym Gościom  za ich zaangażowanie w pomoc najbardziej potrzebujących i codzienne wsparcie działań Fundacji.

Za ogromną pomoc i zaangażowanie bardzo chcieliśmy podziękować służbom publicznym, ratownikom oraz członkom Air Soft Gun - Wolna Kompania.

Słowa ogromnego uznania należą się przede wszystkim niezwykłemu artyście i Prezesowi Fundacji „Ponad Przeciętni” Panu Piotrowi Szałwińskiemu. Za ogromny wkład artystyczny, oprawę muzyczną i profesjonalne poprowadzenie całej imprezy. Jego zapał oraz pełne optymizmu nastawienie do życia dodawało nam wszystkich otuchy w chwilach zwątpienia.

Specjalne podziękowania należą się również firmom, dzięki którym mogliśmy zorganizować naszą imprezę. Firmy te pokazały, że  prywatni przedsiębiorcy potrafią wspierać innowacyjne inicjatywy społeczne a tym samym dały świadectwo naszej społecznej dojrzałości i odpowiedzialności za losy całego naszego społeczeństwa.

Podziękowania z głębi serca kierowane są do firmy JAR Ośrodek Szkolenia Kierowców,  Bag-Pol Dystrybucja, Cafe Racer, sieci restauracji Pari-Pari, RGM-ART oraz Agencji Reklamowej SAAINT.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z imprezy!

 

6 września 2013 r.

”JEDEN DRUGIEMU - BEZPIECZNIE KAŻDEGO DNIA” – 2-ga rocznica działalności Sklepu Patronackiego Fundacji


Rocznica rozpoczęcia przez Fundację działalności pożytku publicznego przypada w dniu  6 września, z tej okazji zapraszamy wszystkich do udziału w imprezie ”JEDEN DRUGIEMU - BEZPIECZNIE KAŻDEGO DNIA” w dniu 7 października 2012 roku w Parku Szymańskiego na warszawskiej Woli. Impreza będzie się odbywała w godzinach od 10.00 do 16.00 i będzie połączona ze zbiórką publiczną przeznaczoną na cele statutowe Fundacji.

Serdecznie pragniemy podziękować Radzie i Zarządowi Dzielnicy Wola m.st. Warszawy za objęcie Patronatem Honorowym naszej imprezy.

Fundacja poprzez prowadzony Sklep, daje Podopiecznym na co dzień poczucie zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych (możliwość zakupu produktów pierwszej potrzeby za ceny niższe od rynkowych). Impreza, będzie pokazywała bezpieczeństwo na drodze, w życiu oraz w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy.

Tematem przewodnim imprezy będzie szeroko rozumiane bezpieczeństwo pod wiele mówiącym hasłem „JEDEN DRUGIEMU – BEZPIECZNIE KAŻDEGO DNIA”.

 

Dla Podopiecznych i Mieszkańców dostępne będą takie atrakcje jak :

 

 • pokazy udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez Ratownictwo Medyczne,
 • zajęcia z bezpieczeństwa prowadzone przez Straż Miejską oraz Straż Graniczną,
 • pokazy pracy i sprzętu Straży Pożarnej,
 • pokazy Przewodników Psów Służbowych,
 • pokaz motocykli, możliwość zrobienia zdjęć z instruktorami nauki jazdy na motocyklu oraz zapalonymi motocyklistami,
 • malowanie buziek oraz inne zabawy i konkursy dla najmłodszych dzieci.

 

Nieustannie czekamy na wszystkich, którzy głęboko w sercu czują potrzebę pomocy najbardziej potrzebującym. Pomóżcie nam stworzyć jak najwięcej Sklepów Patronackich w Polsce!

Każda złotówka, każda darowizna dla naszych Podopiecznych jest na wagę złota.

Poszukujemy kolejnych Patronów Sklepów Patronackich, niech nasze wspólne marzenie o sytych i szczęśliwych ludziach stanie się rzeczywistością.

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc, jednocześnie głęboko wierzymy, że poprzez wspólne działania dajemy świadectwo naszej społecznej dojrzałości i odpowiedzialności za losy całego społeczeństwa . 

W imieniu swoim, Wolontariuszy oraz Podopiecznych Fundacji „Jeden Drugiemu” a także wszystkich zaangażowanych w pomoc i organizację Imprezy „JEDEN DRUGIEMU – BEZPIECZNIE KAŻDEGO DNIA” pragnę już w tej chwili zaprosić wszystkich mieszkańców a przede wszystkim zapalonych miłośników motocykli by  wsparli swoją obecnością naszą inicjatywę.. 

Z góry dziękujemy za okazane wsparcie! 

Prezes Zarządu

Dorota Zalewska

Zachęcamy do odwiedzenia: www.wola.waw.pl

 

 

     

 

 

22 września 2012 r.

Ogłoszenie o zbiórce publicznej

 

Fundacja „Jeden Drugiemu” informuję, że na podstawie pozwolenia nr 17/2012 z dnia 18 września 2012 roku wydanego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego została przeprowadzona za zgodą organizatora zbiórka publiczna, która odbyła się w dniu 22 września 2012 roku na terenie Miasta Warszawy podczas imprezy „Kercelak” organizowanej przez Urząd Dzielnicy Wola na ul. Chłodnej.

 

Przeprowadzający zbiórkę: 

Fundacja Jeden Drugiemu, Stanisławów Pierwszy, ul.Strużańska 22, 05-126 Nieporęt

Organ wydający pozwolenie: 

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Nr pozwolenia: 17/2012 z dnia 18 września 2012 r.

Suma zebranych ofiar pieniężnych na dofinansowanie produktów udostępnianych podopiecznym Fundacji w pierwszym Sklepie Socjalnym Fundacji „Jeden Drugiemu” poprzez ich sprzedaż poniżej cen zakupu: 378,12zł.

Przeprowadzenie szkoleń związanych z podniesieniem umiejętności zawodowych dla podopiecznych Fundacji: 0,00zł.

Stworzenie pozaszkolnych zajęć dla dzieci w celu efektywnego wykorzystania wolnego czasu: 0,00zł.

Koszta przeprowadzonej zbiórki publicznej: 0,00zł.

 

 

 

Fundacja "Jeden Drugiemu" na Wolskim Kercelaku

 

W sobotę 22 września Fundacja „Jeden Drugiemu” była obecna na Chłodnej, gdzie odbył osławiony Kercelak, tradycyjna wolska gwarna, klimatyczna i charakterna impreza nawiązująca nazwą do największego targowiska przedwojennej Warszawy.
Podczas imprezy była możliwość wsparcia działań Fundacji „Jeden Drugiemu” poprzez wzięcie udziału w organizowanej przez Fundację zbiórce publicznej. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie produktów udostępnianych w pierwszym sklepie socjalnym, przeprowadzenie szkoleń związanych z podniesieniem umiejętności zawodowych dla podopiecznych Fundacji oraz stworzenie pozaszkolnych zajęć dla dzieci w celu efektywnego wykorzystywania wolnego czasu.
W plenerze czekało mnóstwo atrakcji retro: przy akompaniamencie ulicznych grajków Chłodna wypełniła się cwaniaczkami, kercelakowymi kanciarzami, wróżącymi Cygankami, malarzami karykaturzystami, gazeciarzami. 
Na stoisku Fundacji było również gwarno. Na najmłodszych czekali pełni zapału wolontariusze, którzy pomimo niezbyt sprzyjającej aury pogodowej, zachęcali dzieci do wspólnych zabaw.
Powstało wiele ciekawych prac , było dużo śmiechu i radości.
Serdecznie dziękujemy najmłodszym mieszkańcom Woli za ten wspólnie spędzony czas.
Do zobaczenia za rok!

W sobotę 22 września Fundacja „Jeden Drugiemu” była obecna na Chłodnej, gdzie odbył osławiony Kercelak, tradycyjna wolska gwarna, klimatyczna i charakterna impreza nawiązująca nazwą do największego targowiska przedwojennej Warszawy.

Podczas imprezy była możliwość wsparcia działań Fundacji „Jeden Drugiemu” poprzez wzięcie udziału w organizowanej przez Fundację zbiórce publicznej. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie produktów udostępnianych w pierwszym sklepie socjalnym, przeprowadzenie szkoleń związanych z podniesieniem umiejętności zawodowych dla podopiecznych Fundacji oraz stworzenie pozaszkolnych zajęć dla dzieci w celu efektywnego wykorzystywania wolnego czasu.

W plenerze czekało mnóstwo atrakcji retro: przy akompaniamencie ulicznych grajków Chłodna wypełniła się cwaniaczkami, kercelakowymi kanciarzami, wróżącymi Cygankami, malarzami karykaturzystami, gazeciarzami. 

Na stoisku Fundacji było również gwarno. Na najmłodszych czekali pełni zapału wolontariusze, którzy pomimo niezbyt sprzyjającej aury pogodowej, zachęcali dzieci do wspólnych zabaw.

Powstało wiele ciekawych prac , było dużo śmiechu i radości.

 

Serdecznie dziękujemy najmłodszym mieszkańcom Woli za ten wspólnie spędzony czas.

 

Do zobaczenia za rok!

 

 

 

 

25 października 2012 r.

Witaj Szkoło!

 

Rozpoczynający się rok szkolny jest dla wielu rodziców sporym obciążeniem finansowym. Zestaw podręczników i przyborów uczniowskich kosztuje średnio 600 złotych. Prawda, że w sklepach internetowych można je kupić nawet o 25 procent taniej, niestety nie każdy ma dostęp do Internetu i może skorzystać z tego przywileju. Początek roku szkolnego z roku na rok staje się coraz większym wydatkiem. W tym roku najbardziej zdrożały podręczniki. Stało się tak zwłaszcza w przypadku podręczników, co jest efektem wzrostu VAT na książki do 5 procent, co połączone ze zmianą podstawy programowej spowodowało wyraźny, nawet 10-procentowy wzrost cen podręczników.

 

We wrześniu 2012 roku, podobnie jak w roku ubiegłym, Fundacja chcąc wesprzeć finansowo rodziny, zakupiła hurtowo podręczniki szkolne dla dzieci, które następnie odsprzedała Podopiecznym po preferencyjnych cenach, finansując częściowo ich zakup. Cały dochód ze sprzedaży podręczników został w całości przekazany na cele statutowe Fundacji.

 

Wszystkim dzieciom życzymy samych sukcesów w nauce!!!!

 


1 grudnia 2013 r.

 

Akcja Mikołajkowa w Sklepie Patronackim Fundacji „Jeden Drugiemu”

 •  W dniach 6 – 10 grudnia 2010 roku Sklep Patronacki Fundacji „Jeden Drugiemu” odwiedził Św. Mikołaj z prezentami dla naszych najmłodszych Podopiecznych. Te piękne, zimowe dni Św. Mikołaj całkowicie poświęcił na spotkania z naszymi dziećmi.
 • Nasi najmłodsi Podopieczni mogli z Nim porozmawiać, pochwalić się swoimi osiągnięciami w szkole, podzielić problemami a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło też łez szczęścia, przeprosin czy szczerych obietnic na nadchodzący rok.
 •  Największą niespodzianką tych dni były ciekawe prezenty, jakie czekały na nasze dzieci. Św. Mikołaj postarał się, aby każdy dostał prezent pasujący do jego wieku.
 • Wizyta Św. Mikołaja upłynęła pod znakiem szerokich uśmiechów na twarzach naszych Podopiecznych.
 • Te pięć dni pokazało wszystkim, że tak niewiele potrzeba by sprawić innym ogromną radość, by dzieci chociaż na chwilę mogły zapomnieć o swej szarej codzienności i jej problemach. W tych dniach, każde nasze dziecko tak mile zaskoczone czuło się wyjątkowo szczęśliwe.

12 marca 2014 r.

Dziękujemy uczniom i pracownikom Gimnazjum Kanadyjskiego z Warszawy za zorganizowanie zbiórki artykułów szkolnych, bajek i odzieży. Wszystkie prezenty trafiły już do podopiecznych naszej Fundacji. Szczególnie najmłodsi cieszyli się z pięknych przyborów szkolnych, tak potrzebnych w kolejnym semestrze.

Za zaangażowanie uczniów i nauczycieli Gimnazjum Kanadyjskiego oraz przekazane wsparcie bardzo dziękujemy w imieniu swoim i naszych podopiecznych.

Serwis www wykorzystuje pliki cookies. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. W celu uzyskania dodatkowych informacji należy zapoznać się z naszą Polityką Prywatności..
Wyrażam akceptację polityki prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie www Akceptuj.